On je kralj strelaca superlige Srbije! Ušao u istoriju iako nikada nije igrao za Zvezdu i Partizan

Kurir 12.11.2022

Superliga Srbije dobila je novog kralja strelaca! MIlan Bojović postao je prvi fudbaler u istoriji domaćeg fudbala koji je u eliti upisao trocifreni broj pogodaka - tačno 100! Zanimljivo je da Bojović nikada nije igrao za Crvenu zvezdu ili Partizan.

Mladost iz Lučana slavila je protiv Kolubare 2:0, a Bojović se u strelce upisao u 62. minutu. Bojović je imao mali post, od tri meča bez gola, a sjajnu priliku je imao da to učini i u 56. minutu iz jedanaesterca, ali je bio neprecizan. Ipak, bio je na pravom mestu šest minuta kasnije na dodavanje Nikole Jojića. Inače, prvi gol za Mladost postigao je Vladimir Radivojević u 31. minutu meča Drugi najbolji strelac je Aleksandar Katai sa 82 gola, Andrija Kaluđerović ima