Marko Lazetić sa dva gola doneo pobedu omladincima Srbije na startu kvalifikacija za EP

Euronews 17.11.2022  |  Autor: Euronews

Omladinska selekcija Srbije startovala je pobedom na prvom kvalifikacionom turniru za EP do 19 godina trijumfujući nad domaćinom Severnom Makedonijom 2:1 (1:0).

Prvi trijumf, koji će izvesno u Grupi 10 omogućiti plasman u elit rundu u konkurenciji Norveške i San Marina, potpisao je Marko Lazetić, dvostruki strelac u 35. i 80. minutu. Izabranici seletora Jovana Damjanovića zasluženo su slavili, imali su kontrolu meča od starta, uputili čak 24 udarca ka golu Taseva i u vođstvo su došli u 35. minutu kada je Mladenovski skrivio jedanaesterac, a napadač Milana Marko Lazetić ga realizovao. Golman Tasev je uspevao da odoli sve do