Domaćin prvi ispao sa Mundijala! Holandija se provukla protiv Ekvadora, Valensiju na nosilima izneli sa terena (video)

Kurir 25.11.2022

Posle newrešenog rezultata na meču Holandija - Ekvador (1:1), domaćin katar je prva selekcija koja je ispala sa Mundijala, jer više nema ni teoretske šanse za drugo mesto u A grupi.

Katar je izgubio u prve dve utakmice, dok Holandija i Ekvador sada imaju po četiri boda. Holanđani su poveli najbržim golom na Svetskom prvenstvu, jer je gakpo već u 6, minutu zatresao mrežu. Gol su pogodili u Ekvadorci u samoj završnici prvog poluvremena, ali je taj pogodak poništen kontroverznom odlukom sudija. Mrežu je zatresao izvanredni Estupinjan, ali gol nije priznat zato što je jedan igrač Ekvadora bio u ofsajdu, iako nije uticao na igru. Svojim trećim