Grupa F: Kanada povela pa stala - ubedljiv trijumf Hrvatske; Maroko srušio Belgiju

RTV 27.11.2022  |  RTS, Tanjug, B92

DOHA - Fudbalska reprezentacija Hrvatske savladala je Kanadu rezultatom 4:1, u drugom kolu grupe F Svetskog prvenstva u Kataru. U prvom meču grupe, Maroko savladao Belgiju 2:0.

Hrvatska i Maroko imaju po četiri boda, dok je Belgija treća sa tri. Kanada je poslednja bez bodova, a ova selekcija je večerašnjim porazom od Hrvatske izgubila sve šanse za plasman u osminu finala SP. Vicešampion sveta je do trijumfa nad selekcijom, na čijem golu je bio Milan Borjan, stigao posle preokreta. Kanađani su posle malo više od jednog minuta igre postigli prvi gol u istoriji na Mundijalu, ali su Hrvati već do pauze preuzeli vođstvo, a u nastavku samo