Polovičan uspeh Bogdanovića u porazu od Čikaga i Pokuševskog u pobedi nad Portlandom

RTS 22.12.2022

U vrlo dramatičnoj završnici utakmice Čikago je uspeo da nadigra Atlantu sa 110:108, a u sličnom finišu meča Oklahoma je na svom terenu slavila protiv Portlanda. Bogdan Bogdanović je opet imao nešto slabijušutersku partiju nego obično, a Aleksej Pokuševski je sa šest ubačenih poena doprineo pobedi svog tima.

Čikago je na gostovanju u Stejt Farm Areni odlično počeo meč i dobio prvo poluvreme sa dvocifrenom prednošću ali su domaćini u nastavku uspeli da načine rezultatski preokret i meč uvedu u neizvesnu završnicu. Domaćini su uspeli da izjednače na četiri sekunde pre kraja, Demar Derozan je poveo poslednji napad ali je promašio šut, a Ajo Dosunmu je postao igrač odluke koji je uz zvuk sirene doneo pobedu gostujućem Čikagu. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Derozan