Bitni bodovi za opstanak kikindskih rukometaša

RTV 05.02.2023  |  RTV

KIKINDA - U prvoj utakmici nastavka sezone ARKUS lige, rukometaši „Kikinda Grindex“ kao domaćini startovali su pobedom 30:25 (14:13) u utakmici sa ekipom „Topličanina“ iz Prokuplja. Kikinđani su se na parketu SC „Jezero“ revanširali za poraz u Prokuplju, uz bolju gol razliku. U 14. kolu Super lige za rukometaše bio je to i duel ekipa koje se u bore za opstanak u elitnom takmičenju.

Iako su gosti iz Prokuplja dobro startovali i na poluvreme otišli sa samo jednim golom zaostatka, kikindski rukometaši uspeli su da iskoriste prednost domaćeg terena i da utakmicu mirno privedu kraju. Rezultat 30:25 nije najbolji odraz nervoze i promene rezultata tokom 60 minuta igre, ali su kikindski rukometaši uspeli da zadrže rezultatsku prednost i osvoje dva važna boda. Sa 15 postignutih golova, najefikasniji igrač utakmice bio je Željko Peić Trkuljac,