Rapsodija Zvezde i šest golova „na krovu“

Sputnik 11.02.2023

Crvena zvezda se saplela na prolećnoj premijeri protiv Vojvodine (1:1), ali je mrežu Voždovca na gostujućem terenu napunila do vrha – 6:0 (3:0). Čak tri gola u rasponu od 15. do 25. minuta, na popularnom „krovu“ bila su dovoljna za čitav plen u 21. kolu Superlige, pa su crveno-beli ponovo odmakli ljutom rivalu na dvocifren broj bodova.

Najavio je trener Zvezde Miloš Milojević da će ekipa zaigrati ofanzivnije i da se nada da će pokazati efikasnost, s obzirom na to da je ona izostala protiv Vojvodine na Marakani prošle subote. Krenuli su Katai, Ivanić, Bukari i ostali u juriš i ofanziva se isplatila već u 10. minutu, kada je u kaznenom prostoru „zmajeva“ defanzivac Mateja Đorđević oborio Aleksandra Pešića, a glavni sudija pokazao mu je crveni karton, dosudivši penal za goste. Siguran