Inter nadigrao Lacio, Napoli propustio proslavu titule

RTS 30.04.2023

Fudbaleri Intera nadigrali su drugoplasirani Lacio sa 3:1 posle preokreta u prvoj današnjoj utakmici 32. kola Serije A i praktično omogućio da prvoplasirani Napoli pobedom nad Salernitanom i pre kraja prvenstva potvrdi osvajanje titule. Očekivalo se da će se na terenu i zvanično održati finale proslave koja je tokom dana uveliko počela na ulicama, ali će finalna proslava morati da bude odložena bar do narednog kola jer je Salernitana uspela da sa 1:1 izbori podelu bodova.

Iako je Inter na svom terenu odlično počeo meč i imao napadačku inicijativu, Lacio je uspeo da dođe do vođstva i dobije prvo poluvreme sa 1:0 pogotkom Felipe Anderson u 30. minutu igre. U drugom poluvremenu Inter je nastavio sa napadima ali bez uspešne realizacije a ulazak u igru Argentinca Lautaro Martineza u 60. minutu je nagovestio promenu situacije. Argentinac je postao igrač odluke jer je posle samo 18. minuta igre u 78. minutu doneo izjednačenje svom timu na