Lids i Njukasl podelili bodove

RTS 13.05.2023

Fudbaleri Lidsa i Njukastla odigrali su nerešeno 2:2 u prvoj utakmici 36. kola engleske Premijer lige. U meču na "Eland roudu" domaćini su bili pred prioritetom pobede kako bi se odlepili od začelja tabele dok je Njukastl želeo da ojača poziciju na vrhu tabele.

Meč je obilovao dobrim šansama i rezultatskim obrtima na obe strani i na kraju se završio nerešenim rezultatom. Lids je dobro počeo meč i poveo golom Ejlinga već u 7. minutu, a onda su dvadesetak minuta kasnije imali i šansu da sa bele tačke uvećaju prednost ali je Bamford promašio udarac sa 11 metara. Samo tri minuta kasnije stigla je „kazna“ gostiju koji izjednačuju na pogotkom Kaluma Vilsona sa bele tačke za 1:1 sa koliko se otišlo na pauzu. U drugom poluvremenu