Brejk "Hita" na startu finala plej-ofa Istoka: Majami u gostima pobedio Boston

RTV 18.05.2023  |  Tanjug

BOSTON - Košarkaši Majamija pobedili su noćas u gostima ekipu Bostona rezultatom 123:116 u prvom meču finala plej-ofa Istočne konferencije NBA lige. Košarkaši Majamija poveli su 1:0 u seriji, koja se igra na četiri pobede. Majami je treću seriju zaredom otvorio pobedom u gostima i na taj način postao peti tim u istoriji NBA lige koji je to postigao.

Domaći košarkaši su bili bolji rival u prvom poluvremenu, koje su rešili u svoju korist rezultatom 66:57. Ekipa "Hita" je u 28. minutu izjednačila na 72:72, a gosti su u poslednju četvrtinu ušli sa vođstvom od 103:91. Ekipa sa Floride je ubacila 46 poena u trećoj četvrtini, što je rekord franšize u plej-ofu. Košarkaši Majamija su potom održavali prednost i zasluženo su stigli do brejka u Bostonu. Najefikasniji u ekipi Majamija bio je Džimi Batler sa 35 poena, sedam