Joveljić jedini i veliki „dobitak“ Srbije iz Beča

Sputnik 17.06.2023

Fudbaleri Srbije nadigrali su Jordan sa 3:2 u prijateljskoj utakmici koja se igrala u Beču, a dva gola za preokret postigao je Dejan Joveljić. Može se reći da je partija mladog napadača bila možda i jedina svetla tačka, pored rezultata.

Srbiji je pretio poraz od Jordana koji je sve samo ne svetska fudbalska velesila, mogli su Orlovi da prođu kao bosi po trnju, ali Joveljić je sa dva gola sve to sprečio i sačuvao miran san pred nastavak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Srbija je povela u 7. minutu preko Strahinje Erakovića, ali je Jordan u drugom poluvremenu golovima El Mardija i El Tamarija došao do šokantnog preokreta i prednosti u 67. minutu. Inače, ovaj duel u Beču bio je interesantan iz