Prvak Evrope prejak za Srbiju: Odbojkaši nemoćni protiv Italije, domaćin počistio Orlove!

Kurir 01.09.2023

Odbojkaši Srbije poraženi su od domaćina Italije u 3. kolu grupe A Evropskog prvenstva rezultatom 3:0, po setovima 25:15, 25:19, 25: 21 Srbija je tako doživela prvi poraz na šampionatu od domaćina turnira i zvaničnog prvaka Evrope, dok je Italija ostala maksimalna sa skorom 3:0.

Srbija ima skor 2:1 i ostale su joj još dve utakmice u grupi protiv Estonije i Nemačke. Po četiri prvoplasirane iz svake grupe plasiraće se u osminu finala. U prva dva seta gledali smo igru mačke i miša, Azuri su bili dominantni i lako poveli sa 2:0 Srbija se probudila u trećem setu, vodila, pružila žestok otpor favorizovanom rivalu, ali je na kraju ipak poklekla. Treći set: 21:25 - Kraj, pobeda Italije! 20:23 - Podraščanin servira u mrežu 18:21- Italijani na