Kiša golova u Ligi šampiona: Bajern isprašio žilave Đavole, Arsenal rasturio PSV, Benfika kiksnula kod kuće (video)

Kurir 20.09.2023

Ludo veče u 1. kolu Grupa A, B, C i D u Ligi šampiona! Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su na svom terenu Mančester junajted sa 4:3, u prvom kolu Grupe A Lige šampiona.Ekipa Tomasa Tuhela, koji zbog suspenzije iz prethodne sezone nije bio na klupi, igrala je vrlo ofanzivno od početka i uspela bez većih problema da pobedi Junajted.

Vođstvo Bajernu doneo je Liroj Sane u 28. minutu, da bi samo četiri minuta kasnije Serž Gnabri povisio prednost domaćina. Junajted je na početku drugog poluvremena uspeo da smanji zaostatak, pošto je Rasmus Hojlund u 49. minutu zatresao mrežu Bavaraca. Nalet gostiju ipak nije dugo potrajao jer je samo dva minuta kasnije dosuđen jedanaesterac za Bajern pošto je Kristijan Eriksen nesmotreno igrao rukom u svom šesnaestercu. Siguran izvođač penala u 53. minutu bio je