Na dve utakmice deset golova, debakl PSŽ i „kasno paljenje“ Mančestera u Lajpcigu

Sputnik 04.10.2023

Na prve dve utakmice prvog dana drugog kola Lige šampiona postignuto je deset golova, Atletiko Madrid je savladao Fejenord sa 3:2, Šahtjor preokretom pobedio Antverpen takođe sa 3:2, veliko iznenađenje priredio je Njukasl pobedom nad PSŽ od 4:1, dok je Mančester siti slavio u Lajpcigu sa 3:1.

Pravi spektakl je viđen u prve dve utakmice, u Belgiji je Antverpen posle poluvremena vodio sa 2:0, ali je Šahtjor potom preokrenuo i odneo pobedu sa 3:2. U Madridu je takođe viđen preokret, Fejenord je poveo autogolom Ermosa u sedmom minutu, Morata je pet minuta kasnije izjednačio, a u 34. Hanko je goste doveo u vođstvo. Ipak, u četvrtom minutu nadoknade vremena Grizman je doneo izjednačenje, svega dva minuta po početku drugog poluvremena Morata je kompletirao