Dao dva gola Barseloni pa postao prvi igrač Granade u „crvenoj furiji“ posle 1974.

Danas 12.10.2023  |  G. A.

Španska fudbalska reprezentacija je savladala Škotsku s 2:0 na „Kartuhi“ u Sevilji u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj dogodine. „Crvenu furiju“ je u vođstvo doveo Alvaro Morata u 73. minutu.

To je njegov 34. pogodak u državnom timu. Prednost je u 86. minutu pred 45.000 gledalaca udvostručio Ojhan Sanset iz Atletika iz Bilbaoa. Pored njega selektor Luis de la Fuente je ukazao priliku za debi još jednom igraču. Od 46. minuta zaigrao je Brajan Saragosa, koji se minulog vikenda proslavio kao dvostruki strelac u domaćoj ligi protiv Barselone i to ranim golovima u prvih pola časa utakmice. Katalonci su ipak odneli bod (2:2). Saragosa, napadačka uzdanica