Neverovatna utakmica – Francuska slavila sa čak 14:0, Žiru izveo makazice /video/

Sputnik 19.11.2023

Fudbalske reprezentacije Rumunije, Švajcarske i Holandije obezbedile su sinoć plasman na Evropsko prvenstvo sledeće godine u Nemačkoj, a Francuska je u istorijskoj utakmici pobedila Gibraltar sa rekordnih 14:0 i tako je preuzela pažnju javnosti na sebe.

Francuska je u Nici pobedila Gibraltar sa čak 14:0 i to nije nešto što se tako često viđa u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Nema sumnje da će se ovaj duel pamtiti po rezultatu, kao i po makazicama Olivijea Žirua. Ostaje samo pitanje da li je Francuska baš morala rezultatski da ponizi protivnika jer se vrlo rano znali da će Trikolori do pobede, na poluvremenu je bilo 7:0. Još su gosti rano dobili i crveni karton. Gosti su od 18. minuta igrali sa desetoricom