A SAD - Hrvati: Vaterpolisti Srbije u poslednjem kolu u Budimpešti izgubili od Španije

Večernje novosti 21.12.2023

Kako su počeli, tako su i završili turnir u Budimpešti – porazom. Vaterpolistima je u poslednjem kolu malo nedostajalo da izbore makar peterce protiv Španije – 13:14 (3:3, 4:5, 4:2, 2:4). Izabranici Uroša Stevanovića se vraćaju u Beograd, gde će im iduće godine u gosti doći Hrvate.

Foto arhiva VN U prvoj četvrtini raspoloženi su bili naši centri, posebno Ubović. Ipak, naši nisu mogli da se odlepe, pa je posle prvih osam minuta bilo 3:3. Španci su zaigrali moćno u drugoj četvrtini i uspeli su da se odlepe na 8:5. Ali, naši se nisu predali, pa su golovima Strahinje Rašović i Drašović vratili neizvesnost. Uspeli su u trećoj četvrtini naši da preokrenu i golom Ubovića povedu sa 9:8. Imali su „delfini“ i 11:10, da bi „crvena furija“ zahvaljujući