Šarlot ne gubi otkako je stigao Micić, Vembanjama uništio Rajakovićev Toronto

RTS 13.02.2024

Košarkaši Šarlota pobedili su na svom terenu ekipu Indijane rezultatom 111:102, a trijumfu Hornetsa doprineo je i srpski plejmejker Vasilije Micić. Manje uspeha imao je Darko Rajaković koji neće po dobrom pamtiti meč svog Toronta protiv San Antonija.

Nakon niza od deset poraza u NBA ligi, Hornetsi su upisali drugu pobedu zaredom i to drugu otkako je reprezentativac Srbije Vasilije Micić iz Oklahome prešao u Šarlot. Nekadašnji plejmejker Mege i Crvene zvezde nije protiv Indijane blistao kao na debiju u dresu Hornetsa, ali je proveo na parketu 21 minut (mnogo više nego što je dobijao priliku u Oklahomi), bio je prisutan uglavnom u drugom poluvremenu, kada je Šarlot napravio ključnu razliku. Micić je pogodio jedan