Кошаркаши Србије победили Финску на старту квалификација за Европско првенство, Митровић и Аврамовић донели тријумф „орловима“

Данас 24.02.2024  |  В. Н.

Кошаркашка репрезентација Србије победила је Финску резултатом 77:61 (17:20, 19:14, 22:17, 19:10) у првој утакмици квалификација за Европско првенство 2025. године.

Утакмица у дворани “Александар Николић” преломљена је крајем треће четвртине и почетком последње када су вођство гостију од 48:41, серијом 26-3 дошли до предности од 16 поена (67:51). Наредни меч у квалификацијама екипа селектора Светислава Пешића игра у гостима против Грузије у понедељак 26. фебруара (18.00). Екипа Светислава Пешића 25 минута се мучила са Финцима, а иако су и у најави меча сви знали да тројке најјаче оружије гостију нису успевали да зауставе