Zvezda izgubila dobijen meč, a Partizanu malo jedan Avramović za čudo u Barseloni

Sputnik 14.03.2024

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Makabija u 29. kolu Evrolige na svom terenu rezultatom 84:80, iako su tokom tri četvrtine imali prednost. U meču koji je počeo u Barseloni nešto kasnije poraz od 94:76 je doživeo i Partizan od istoimene domaće ekipe. Utakmice ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.

Igrači Zvezde su u utakmicu sa Makabijem ušli bez pomoći Nedovića, Lazića, Teodosića, Topića, ali su uspeli da prikažu sjajnu igru i imali su vođstvo tokom 30 minuta igre. Ipak, poklekli su u finišu, dozvolili su protivniku da poslednju deonicu otvori serijom 17:2, što je bilo dovoljno za preokret i nedostižnu prednost koja je značila i 19. poraz crveno-belih u elitnom takmičenju. Najefikasniji u timu Zvezde bio je Jago Mateus sa 20 poena i sedam asistencija,