Olimpijakos deklasirao Barselonu: Majstorica odlučuje ko ide u Berlin na Fajnal for Evrolige

Večernje novosti pre 29 dana  |  Tanjug

KOŠARKAŠI Olimpijakosa deklasirali su Barselonu rezultatom 92:58 (21:23, 32:14, 19:10, 20:11) u četvrtom meču četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige čime su izjednačili na 2:2 pa će odluka o plasmanu na Fajnal for pasti u Španiji.

Foto: EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU Katalonci su mnogo bolje otvorili meč i imali plus sedam (19:12) u finišu prve četvrtine, ali je usledio veliki preokret domaćina koji je sredinom druge deonice stekao velikih +19 (45:26), a na poluvremenu je bilo 53:37. Nastavio je Olimpijakos da "melje" rivala pa je posle 30 minuta igre bilo je 72:47 i već tad je bilo jasno da će se igrati pet, odlučujući meč, koji je, kako piše na sajtu Evrolige, zakazan za nedelju u Barseloni.