Adriana Vilagoš osvojila srebrnu medalju u bacanju koplja na Evropskom prvenstvu u Rimu

Danas 11.06.2024  |  V. N.

Srpska atletičarka Adriana Vilagoš osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Rimu u disciplini bacanje koplja, jer je u trećoj seriji postigla rezultat od 64.42 metra.

Vilagoš je tako ponovila uspeh sa šampionata Starog kontinenta 2022. u Minhenu, kada je takođe osvojila drugo mesto. Aktuelna prvakinja Evrope i sveta za atletičarke do 20 godina je sa ovom daljinom oborila rekord Srbije i ispunila normu za učešće na Olimpijskim igrama. Osim Vilagoš, srpsku atletiku će u Parizu predstavljati i Ivana Španović, Milica Gardašević i Angelina Topić. U finalu ove discipline takmičila se i Marija Vučenović, koje ostvarila deveti rezultat