Fudbaleri Holandije preokretom do pobede nad Poljskom na Evropskom prvenstvu (video)

Politika pre 13 dana

Fudbalska reprezentacija Holandije pobedila je danas u Hamburgu selekciju Poljske rezultatom 2:1 (1:1) u meču prvog kola grupe D na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Poljska je povela golom Adama Bukse u 16. minutu. Holandija je stigla do izjednačenja pogotkom Kodija Gakpa u 29. minutu. Pobedu Holandiji doneo je Vout Veghorst u 83. minutu. On je dva minuta ranije ušao u igru. Poljska je igrala bez najboljeg napadača Roberta Levandovskog, koji se oporavlja od povrede. U drugom meču prvog kola grupe D, sutra će od 21 sat igrati Francuska i Austrija. Mečevi drugog kola grupe D na programu su 21. juna, a sastaće se: Holandija -