Filkrug doneo "zlatni bod" Nemcima u nadoknadi: Švajcarci posle drame izgubili prvo mesto u grupi

Euronews 23.06.2024  |  Autor: Euronews

Fudbalska reprezentacija Nemačke sačuvala je vodeće mesto u Grupi "A", pošto je danas, posle dosta muke, uspela da izvuče remi protiv borbenih Švajcaraca, a "zlatni bod" doneo joj je Niklas Filkrug u drugom minutu nadoknade - 1:1 (0:1).

Taman dok su svi navijači kraj malih ekrana čekali poslednji zvižduk i slavlje Švajcaraca, koje su minuti delili od vodećeg mesta u Grupi. Nemačka je uspela da ostane neporažena u Frankfurtu početkom sudijske nadoknade. Nakon centaršuta Davida Rauma, Niklas Filkrug bio je najviši u skoku. Postigao je gol glavom i najzad slomio otpor švajcarske reprezentacije, koja je imala nekoliko povoljnih prilika da reši utakmicu i ranije. Ali je sreća na kraju ipak pogledala