Veslanje: Na Paliću održano Prvenstvo Srbije za kadete i juniore, Čipak osvojio zlatnu medalju

Subotica.com 05.07.2024  |  Subotica.com

Palić je proteklog vikenda bio domaćin Prvenstva Srbije u veslanju za kadete i juniore, na kome je učešće uzelo 14 klubova, sa preko 200 veslačkih posada. - Zlatnu medalju i titulu državnog prvaka u juniorskoj kategoriji poneo je naš veslač Sergej Čipak, koji se takmičio u disciplini skif za juniore.

S obzirom na to da je Sergej početkom juna osvojio treće mesto na Evropskom juniorskom prvenstvu u Poljskoj sa Milanom Cvetkovićem iz VK „Crvena zvezda“ u disciplini 2-JM, ova titula juniorskog državnog prvaka je bila i očekivana - ističu iz VK "Palić". Prvi dan takmičenja, subota, bio je rezervisan za kadete i kadetkinje, dok je drugi takmičarski dan, nedelja, bio rezervisan za juniore i juniorke. Čipakovo odličje nije jedino koje je klub osvojio za vikend, ističu