Fudbaleri Kanade eliminisali Venecuelu, u polufinalu Kupa Amerika protiv Argentine

Dnevnik 06.07.2024  |  Tanjug

Fudbaleri Kanade pobedili su Venecuelu boljim izvođenjem penala (4:2, u regularnom toku 1:1) i tako stigli do polufinala Kupa Amerika gde će igrati protiv branioca trofeja Argentine.

Debitant na Kopa Amerika Kanada je u 13. minutu meča igranog u Arlingtonu povela golom Džejkoba Šafelberga. Izjednačenje je doneo najbolji strelac Venecuele Salomon Rondon koji je u 65. minutu sa više od 40 metara lobovoao golmana Maksima Krepoa koji je nepotrebno istrčao. Bio je to treći pogodak 35-godišnjeg Rondona na turniru, koji je sad drugi strelac takmičenja, iza Argentinca Lautara Martineza koji je dao četiri gola. Pošto na Kopa Amerika nema produžetaka pre