Museti okrenuo frica i zakazao megdan sa đokovićem: Italijan posle pet setova u polufinalu Vimbldona

Kurir 10.07.2024

Italijanski teniser Lorenco Museti plasirao se u polufinale Vimbldona pošto je slavio nad Amerikancem Tejlorom Fricom sa 3:2, po setovima 3:6, 7:6 (7-5), 6:2, 3:6, 6:1.

Mučio se Fric na startu meča, morao je da spasava dve brejk lopte u prvom gemu, da bi u nastavku prvog seta pronašao slabe tačke Musetiju i u četvrtom gemu oduzeo servis protivniku. U nastavku Italijan nije uspeo da odgovori, te je set pripao Amerikancu. Ljubitelji "belog sporta" imali su prilike u drugom setu da odgledaju pravu poslasticu - razmenu brejkova, a u taj-brejku Fric je spasio tri set lopte, ali je Museti ipak uspeo da se izvuče i izjednači. Lorenco