Hamad Međedović eliminisan sa turnira u Kicbilu

RTS 23.07.2024

Srpski teniser Hamad Međedović poražen je od Kolumbijca Danijela Elahia Galana rezultatom 2:1 (6:4, 5:7, 6:3) u prvom kolu i eliminisan sa turnira u Kicbilu posle dva sata i 55 minuta igre. Zanimljivo je da su se njih dvojica pre dva dana sreli i u meču kvalifikacija u kome je slavio Kolumbijac.

Igrač koji je 137. na ATP listi slavio je u kvalifikacijama i pre dva dana protiv Međedovića, koji je 144. na listi, u tri seta, pa se naš teniser u glavni žreb kvalifikovao kao „srećni gubitnik“. U današnjem meču tokom prvog seta nije bilo brejka do 5:4 za Kolumbijca. Međedović u tom gemu propušta loptu za 5:5, a Galan koristi treću set loptu da povede 1:0. U drugom setu oba tenisera su razmenila po brejk, a kod vođstva 5:4 Galan propušta meč loptu. Međedović to