Srbija posle maratona poražena od Francuske: Odbojkaši namučili favorizovanog domaćina, trikolori ipak slavili!

Kurir 28.07.2024

Odbojkaši Srbije poraženi su od Francuske sa 3:2 u setovima (23:25, 25:18, 25:17, 22:25, 15:6) u setovima u 1. kolu grupe A na Olimpijskim igrama u Parizu.

Srbija je sjajno ušla meč protiv favorizovanog rivala. Nakon izjednačenog početka, stigla je do pet prednosti u finišu seta 19:14 Francuzi su uspeli da izjednače, ali Srbija ipak dobija prvi set 25:23. U drugom i trećem setu potpuno druga slika. Francuzi su lako i ubedljivo došli do preokreta 25:18 i 25:17. U četvrtom sertu viđena je velika i izjednačena bitka, Srbija sjajnom igrom u finišu četvrtog seta, stiže do izjednačenja 25:22. Međutim više nije imala snage i