Novak na nemca: Đoković saznao ime rivala u osmini finala Olimpijskih igara u Parizu!

Hot sport 29.07.2024

Mnogi su prednost davali Italijanu da će biti Novakov protivnik Nemački teniser Dominik Kefer priredio je iznenađenje na Olimpijskim igrama prolazeći u osminu finala nakon što je u tri seta pobedio Italijana Matea Arnaldija rezultatom 3:6, 6:2, 6:1.

Ova pobeda omogućila je Keferu, trenutno 70. na ATP listi, da zakazao uzbudljiv duel protiv srpskog asa Novaka Đokovića. U ovom meču, Kefer je pokazao izuzetnu otpornost i tehniku, posebno u trećem setu gde je Arnaldiju nanio ozbiljan poraz. Iako je Arnaldi poveo sa 3:0 u prvom setu, Kefer je uspeo da izjednači i na kraju osvoji set. U drugom setu, Kefer je potpuno dominirao, oduzimanjem servisa dvaput i izjednačio na 1-1. Treći set bio je potpuno u znaku Kefera.