Delfini plesali kao nekada! Vaterpolisti Srbije pregazili Francusku i obezbedili plasman u četvrtfinale Olimpijskih igara u Parizu

Kurir 03.08.2024

Vaterpolisti Srbije slavili su nad Francuskom sa 15:8 (4:2, 4:2, 4:2, 3:2) u meču četvrtog kola grupne faze Olimpijskih igara u Parizu.

Ovim trijumfom izabranici Uroša Stevanovića obezbedili su plasman u četvrtfinale. Po dva gola za Srbiju postigli su Dušan Mandić, Strahinja Rašović, Radomir Drašović i Nemanja Ubović, sjajan je bio i golman Radoslav Filipvoić koji je upisao 12 odbrana. Najefikasniji kod Francuske bili Mehdi Marzuki i Tomas Verno sa po dva pogotka. Naši vaterpolisti su bolje ušli u meč i posle prve četvrtine imali dva gola prednosti, a na poluvreme su otišli sa plus četiri 8:4.