Partizan tragično ispao u Švajcarskoj

Vesti online 15.08.2024

Fudbaleri Partizana na tragičan način ispali su iz kvalifikacija za Ligu Evrope. Crno-beli su imali igrača više i prednost protiv Lugana, ali su u produžetku posle neshvatljive greške primili gol i takmičenje će u Evropi nastaviti u plejofu za Ligu konferencije. Rezultat je posle 120 minuta igre bio 2:2.

Partizan je iz Beograda na gostovanje poneo jedan gol zaostatka, uspeo je da ga anulira u dva navrata i da 90 minuta okonča sa 2:1. Uz sve, Partizan je od 88. minuta imao igrača više, ali je sebi dozvolio luksuz da u drugom produžetku primi pogodak za 2:2, što je značilo i kraj nada crno-belih da će nastaviti put ka Ligi Evrope. Rival Partizana u plej-ofu za Ligu konferencija će biti belgijski Gent koji je posle produžetka savladao danski Silkenborg sa 3:2.