Partizan bez plej-ofa Lige Evrope, Lugano poslao crno-bele na dvomeč sa Gentom u Ligi konferencija

Danas 16.08.2024  |  V. N.

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u plej-of Lige Evrope, jer su u revanš utakmici 3. kola kvalifikacija za ovo takmičenje, posle produžetka, odigrali u Švajcarskoj nerešeno 2:2 sa Luganom.

Ekipa iz Beograda, koja je u prvom meču izgubila rezultatom 1:0, posle regularnih 90 minuta uspela je da dostigne minus iz Humske golovima Zahida u 44. i Markovića u 67. minutu, dok je strelac za domaće bio Renato Štefen u 47. minutu. Crno-beli su u produžetke ušli i sa igračem više, ali su u poslednjim minutima, posle greške odbrane, dozvolili Luganu da izjednači preko Mohameda Belhađa u 111. minutu. Partizan nastavlja igranje u Evropi u plej-ofu Lige