Grčka sa Jovanovićem na klupi pobedila Irsku, slavljenik Kejn doneo pobedu Engleskoj

Politika pre 10 dana

Fudbalska reprezentacija Grčke savladala je kao gost Republiku Irsku rezultatom 2:0 i tako slavila i u drugom meču u kom je sa klupe vodi Srbin Ivan Jovanović, dok je kapiten Engleske Hari Kejn na jubilarnoj stotoj utakmici u dresu reprezentacije sa dva gola doneo pobedu protiv Finske (2:0).

Fince je u Londonu načeo slavljenik Kejn golom u 57. minutu, kad je "zakucao" loptu u mrežu udarcem sa 18 metara. Drugi gol Kejn je dao u 76. minutu posle asistencije Trenta Aleksandera-Arnolda. Prvi gol za Grčku u Dablinu dao je Fotis Joanidis u 50. minutu posle asistencije kapitena Anastasiosa Bakasetasa. Joanidisu je to treći gol u dve utakmice za Grčku pod viđstvom Jovanovića. Bakasetas je asistirao i za drugi gol, Hristosu Ciolisu u 87. minutu. Na tabeli grupe