Liga šampiona: Sparta pobedila Salcburg, remi Bolonje i Šahtjora

Politika pre 1 dan

Fudbaleri Sparte pobedili su večeras na svom terenu u Pragu Salcburg 3:0, u utakmici prvog kola Lige šampiona, koja se od ove sezone igra u novom formatu.Sparta je povela golom Kana Kairinena u drugom minutu, a prednost domaćina je duplirao Viktor Olatunji pogotkom u 42. minutu.

Konačan rezultat postavio je Ćazim Lači golom u 58. minutu. U drugom kolu, Sparta će 1. oktobra igrati na gostujućem terenu protiv Štutgarta, dok će Salcburg istog dana dočekati Brest. U drugoj utakmici, Bolonja i Šahtjor su u Bolonji odigrali nerešeno 0:0. Najbolju priliku na meču imao je Šahtjor u četvrtom minutu, ali je udarac Georgi Sudakova sa „bele tačke” odbranio golman Bolonje Lukaš Skorupski. Bolonja će u drugom kolu 2. oktobra igrati na gostujućem terenu