Dan za preokrete u Premijer ligi - Junajted, Vila i Lester do pobeda posle zaostatka

RTS pre 5 sati

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Brentofrd rezultatom 2:1 u susretu osmog kola Premijer lige. Pobede su zabeležili i Aston vila, Lester, Everton i Brajton.

Junajted je prekinuo seriju od tri utakmice bez pobede, iako je po završetku prvog dela delovalo da će ekipa Erika ten Haga ponovo doživeti neuspeh. Itan Pinok je u petom minutu nadoknade prvog poluvremena posle savršenog centaršuta Mikela Damsgarda iz kornera savladao Andrea Onanu i doneo prednost gostima. Junajted je zaigrao bolje u nastavku i stigao do izjednačenja u 47. minutu preko Alehandra Garnača, da bi Rasmus Hojlund u 62. minutu preokrenuo rezultat.