Kim Džong Un posetio kinesku ambasadu u Pjongjangu: Izrazio je saučešće zbog pogibije kineskih turista u Severnoj Koreji (foto)
Telegraf 24.04.2018 | Telegraf.rs/Tanjug
Nesreća se dogodila u nedelju, kada je autobus pao s mosta u provinciji Severna Hvanghe, južno od severnokorejske prestonice Pjongjanga
Severnokorejski lider Kim Džong-un posetio je kinesku ambasadu u Pjongjangu kako bi izrazio duboko saosećanje zbog saobraćajne nesreće, u kojoj je poginulo 32 turista iz Kine, dok je dvoje teško povređeno, javljaju danas severnokorejski državni mediji. Kim je u ponedeljak obišao i bolnicu, u kojoj se nalaze povređeni, navodi severnokorejska agencija, ističući da se lider Severne Koreje lično upoznao s tretmanom povređenih, prenosi Rojters.