Katastrofa posle cunamija u slikama: Pogledajte stravične scene iz opustošene Indonezije! Tela mrtvih na sve strane! (uznemirujuće fotografije)
Kurir 23.12.2018
Najmanje 222 osobe su poginule, 843 su povređene i za 28 se traga posle cunamija koji je pogodio indonežanska ostrva Javu i Sumatru, rekao je danas portparol agencije za ublažavanje katastrofa.
Cunami je pogodio plaže oko Sundskog prolaza, između Jave i Sumatre, nakon što je pokrenuto podvodno klizište izazvano erupcijom vulkana. 1 / 27 Foto: AP Indonežanska agencija za meteorologiju i geofiziku saopštila je u subotu da cunami nije pokrenut nikakvim zemljotresom, već najverovatnije podmorskim klizištima koja su se pojavila zbog aktivnosti vulkana Anak Krakatau. Taj vulkan, smešten u Sundskom prolazu, "naslednik" je vulkana Krakatau,