Nova razmena špijuna između SAD i Rusije? Osuđeni bivši marinac je Trampov obožavalac, a predsedniku je samo bitno da li je on "dobar ili loš dil"
Blic 17.06.2020 | M.V.A.
Porodica bivšeg američkog marinca koji je u Rusiji osuđen na 16 godina zatvora zbog špijunaže, nada se da će moći da ga vrate natrag u Ameriku pomoću takozvane "razmene špijuna".
Na prvi pogled Pol Vilan (50) iz američke savezne države Mičigen tipičan je primer Trampovog birača. Bivši marinac služio je u Iraku, a pre toga je bio policajac. Ima licencu za trgovinu oružjem, pre nego što je uhapšen u Moskvi bio je šef obezbeđenja međunarodnog dobavljača delova za automobile. Kada je Donald Tramp izabran za američkog predsednika, Vilan je na svom profilu na ruskoj društvenoj mreži VKontakte napisao: “Bog neka čuva Trampa”. Vilan se, međutim,