„Свеци“ срушили и шампиона

Вести онлине 02.09.2020  |  Е.В.

Да храбре Бог чува, а срећа их прати, потврдио је и недељни дерби Премијер лиге Бризбејна. Екипа Светог Ђорђа наставила је беспрекоран низ на почетку такмичења, пошто је дошла до победе над актуелним прваком Олбени Криком у надокнади времена. И то аутоголом играча гостију! На крају, срећно, али сто одсто заслужено: Свети Ђорђе – Екселзиор 3:2 (2:1). Примијер лига Бризбејна Резерве бројале до шест Хет-трик Ведране Поповић

Све је изгледало да ће меч у Вилавонгу бити завршен без победника, пошто је од 61. минута и изједначења гостију, на семафору стајало – 2:2. Међутим, у првом минуту судијске надокнаде мрежа гостију се затресла и трећи пут, када је резервиста српског тима Џерод Норфолк упутио низак центаршут ка петерцу, где је штопер Екселзиора Шон Луис у намери да изблокира у ствари подигао лопту, која је лобовала голмана и закопрцала се у мрежи. Био је то сигнал за неописиво