Venger: VAR je izneverio sudiju, nije bio penal

Danas 08.07.2021  |  Beta

Bivši trener Arsenala Arsen Venger rekao je da je VAR tehnologija izneverila sudiju Danija Makelija, koji je, kako je ocenio, dosudio nepostojeći jedanaesterac za Englesku u utakmici protiv Danske, u polufinalu Evropskog fudbalskog prvenstva.

Engleska se prvi put u istoriji plasirala u finale Evropskog prvenstva, pošto je u sredu uveče na londonskom Vembliju posle produžetaka pobedila Dansku sa 2:1. Danska je povela u 30. minutu golom Mikela Damsgora iz slobodnog udarca, a Engleska je izjednačila autogolom Simona Kjera u 39. minutu. Pobedonosni pogodak postigao je Kejn u 104. minutu, kada je natrčao na odbijenu loptu, nakon što mu je golman Kasper Šmajhel odbranio sporno dosuđeni penal. „Nije bio penal.