Liverpul bolji od Votforda, "crveni" ponovo na vrhu tabele Premijer lige

RTS 02.04.2022

Fudbaleri Liverpula savladali su na svom terenu ekipu Votforda 2:0, u prvoj utakmici 31. kola Premijer lige i preuzeli prvo mesto na tabeli. Žota i Fabinjo sa bele tačke strelci za crvene. Mančester siti od 16.00 gostuje u Barnliju i pobedom bi se vratio na prvo mesto na tabeli.

Liverpul je bio veliki favorit protiv Votforda, a čini se da su izabranici Jirgena Klopa odigrali taman koliko im je potrebno da zabeleže novu pobedu u šampionatu. "Crveni" su na "Enfildu" poveli u 22. minutu, kada je Diogo Žota savladao golmana Fostera, posle asistencije Džoa Gomeza. Liverpul je bio dominantan u oba poluvremena, a konačan rezultat postavio je rezervista Fabinjo sa bele tačke u 89. minutu. Prethodno je Žota oboren u kaznenom prostoru Votforda, a