Fudbal: Spartak poražen od Novog Pazara (1:3) na startu borbe za opstanak

Subotica.com 18.04.2022  |  Subotica.com

Za nešto manje od mesec dana Novi Pazar je iz Subotice odneo šest bodova. Ekipa Tomislava Sivića je i na startu plejauta bila bolja od Spartaka i slavila sa 3:1. Gosti su bili mnogo bolji u prvom poluvremenu i stekli prednost od jednog gola. Iako je Spartak uspeo da izjednači u nastavku, završnica je ipak pripala Novopazarcima.

Otvoreno su obe ekipe ušle u meč, a kako je vreme odmicalo Novi Pazar je polako preuzimao inicijativu i stvarao šanse. Nizale su se prilike gostujućeg tima, Dubljanić je odolevao, a onda su posle dobre akcije igrči Novog Pazara stigli do prednosti. Posle Sjajnog centaršuta Stefana Dimića, Filip Pavišić je savladao Mišu Dubljanića i doneo radost svojoj ekipi - 0:1. Drugo poluvreme je donelo bolju igru Subotičana. U 52. minutu mogli su i do izjednačenja da je samo