Amerika, zemlja sloboda: Besplatni lekovi za prevenciju HIV-a kose se sa verskim osećanjima i promovišu homoseksualno ponašanje?!
Kurir 08.09.2022
Planovi američkih vlasti da besplatno pokrivaju glavni lek za prevenciju HIV-a (PrEP) krše pravo na versku slobodu, ocenio je sudija iz Teksasa.
Poslodavci su dužni da pokriju određene preventivne usluge i lekove u svojim planovima osiguranja, prema zakonu SAD. Ali, grupa teksaških hrišćana podnela je tužbu 2020. zbog besplatnog leka protiv HIV-a, tvrdeći da lek može da "olakša ili podstakne homoseksualno ponašanje“. Takozvani PrEP se preporučuje odraslima koji su pod visokim rizikom od zaraze HIV-om. Prema američkim centrima za kontrolu i prevenciju bolesti, ovaj lek može da smanji rizik od infekcije za