Barselona nakon grčevite borbe ipak bolja od Osasune, Đirona na gostovanju savladala Elče

RTS 08.11.2022

Fudbaleri Đirone na gostovanju savladali su ekipu Elčea rezultatom 2:1 u okviru 14. kola La Lige. Atletik Bilbao je trijumfovao na svom terenu nad ekipom Vljadolida, 3:0. Barselona je u poslednjoj utakmici večerašnjeg programa savladala Osasunu, 1:2.

Đirona je upisala drugu uzastopnu pobedu u Primeri i dospela na 13. mesto, sa druge strane Elče se nije pomakao, nalazi se na poslednjem mestu i sa malim šansama da isplivaju sa dna. Fudbaleri Elčea dobro su otvorili utakmicu i već u 16. minutu postigli vodeći gol na meču. Strelac je bio Lirola koji se u šesnaestercu dobro snašao i savladao protivničkog golmana. Izjednačujući gol postigao je Martin u 39. minutu nakon povratne lopte Ernandeza. Nakon pauze gosti su