Juri Novaka i piše istoriju u Americi – Alkaras sa samo 19 godina stigao do magičnih 100

Sputnik 14.03.2023

Karlos Alkaras nastavlja da redom melje protivnike u Indijan Velsu, a ovoga puta „na meniju“ je bio Talon Grikspor, holandski teniser, kojeg je Španac savladao rezultatom 7:6, 6:3. Drugi reket sveta plasirao se u osminu finala i upisao jubilarnu stotu pobedu u karijeri.

Karlos Alkaras ima veliku motivaciju da osvoji trofej na Mastersu u Indijan Velsu jer bi mu taj pehar doneo i prvo mesto na kom se trenutno nalazi Novak Đoković. Španac je relativno lako obezbedio plasman u osminu finala posle sat i 40 minuta borbe, a Talon Grikspor pružao je nešto jači otpor samo tokom prvog seta. Alkaras nije iskoristio dve brejk lopte, pa je tako do prednosti došao posle taj-brejka. Daleko manje neizvesnosti viđeno je u drugom setu u kom je