Dramatičan put do Premijer lige: Kapiten Lutona se srušio na zemlju, odnela ga hitna - ekipa igrala za njega i izborila viši rang

Kurir 27.05.2023

Fudbaleri Lutona plasirali su se u Premijer ligu, pošto su u Londonu u finalu plej-ofa Čempionšipa posle jedanaesteraca pobedili Koventri sa 6:5, nakon što je posle regularnog dela i produžetaka bilo 1:1.

Na londonskom stadionu Vembli, Luton je poveo u 23. minutu golom Džordana Klarka, a izjednačio je Gustavo Hamer u 66. minutu. Posle toga nije bilo golova i odigrani su produžeci, a u 117. minutu posle upotrebe VAR tehnologije poništen je gol igrača Lutona Džoa Tejlora zbog igranja rukom. Posle toga izvedeni su jedanaesterci, a igrači Lutona pogodili su svih šest - Karlotn Moris, Džo Tejlor, Marvelos Nakamba, Džordan Klark, Luk Beri i Den Pots. Prvih pet penala