Svetsko prvenstvo u veslanju: Srpski reprezentativci ostvarili plasman u C finale

Danas 07.09.2023  |  S. D.

Tokom petog dana takmičenja na Svetskom prvenstvu u veslanju, koje se održava u Beogradu, srpski reprezentativci ostvarili su plasman u C finale u tri kategorije.

Najpre je Sofija Kocanović, u lakoj težinskoj kategoriji skifa, u C/D polufinalu izborila plasman u C finale od 13. do 17. mesta, pošto je na kraju trke zauzela treće mesto. Dvojac Martin Mačković i Miloš Vasić su u kategoriji dvojca bez kormilara zauzeli prvo mesto u C/D polufinalu i plasirali su se u C finale za plasman od 13. do 19. mesta. Dubl skul Aleksandar Beđik i Aleksandar Filipović takođe su se plasirali u C finale, pošto su u C/D polufinalu danas zauzeli