Alkaraz u četrtfinalu Vimbldona: Šampion srušio Francuza inastavio pohod na odbranu trofeja

Kurir 07.07.2024

Španski teniser Karlos Ankaraz plasirao se u četvrtfinale Vimbldona Alkaraz je uspeo da savlada Francuza Iga Ambera sa 3:1 u setovima i plasira se četvrtfinale Vimbldona.

Alkaraz će u četvrtfinalu odmeriti snage sa boljim iz duela Amerikanca Tomija Pola i njegovog sunarodnika Roberta Bautista Aguta. Posle izjednačene borbe na startu prvog seta, Alkaras je uspeo da dođe prvi do brejka i prednosti i dobije set sa 6:3. U drugom setu se vodila se velika borba do samog kraja. Držao se Francuz uzimao je gem za gemom. Alkaras je na kraju uspeo da dođe do 2:0 u setovima. U odlučujućem 10. gemu je došao do brejk i set lopte, gotovo ga je