Niko nikad kao Španija – „sedam veličanstvenih“ za istorijsku četvrtu titulu prvaka Evrope!

Sputnik 14.07.2024

Fudbaleri Španije novi su prvaci Evrope, a pobeda u finalu u Berlinu na Olimpijskom stadionu protiv Engleza 2:1 (0:0), bila je istorijska, jer su četvrti put pokorili Stari kontinent uz sedam od sedam! Gol vredan titule postigao je rezervista Mikel Ojarzabal u 87. minutu, prethodno su pogađali Niko Vilijams i Kol Palmer.

Englezi su ponovo ostali praznih šaka! Pre četiri godine pali su pred Italijom na penal-lutriji, sada im je presudio rezervista Španije Ojarzabal. Prvo poluvreme bilo je dosadno za medalju, s jednim jedinim udarcem u okvir gola i to Fila Fodena tek u 45. minutu. Pre toga Španija je imala više loptu u posedu, imala je i više pokušaja, više kornera, ali bez konkretne prilike. A, onda drugo poluvreme i totalni preokre! Manje od 120 sekundi u nastavku bilo je potrebno